Just another weblog
Tuesday January 22nd 2019

Nauka i zabawa, zalety obozów językowych.

Nauka i zabawa, zalety obozów językowych.

Znajomość języków obcych jest obecnie jedną z podstawowych potrzeb zarówno dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Umiejętność swobodnego posługiwania się przynajmniej jednym, a najlepiej kilkoma językami pomocna będzie zarówno w nauce, rozrywce, życiu towarzyskim jak i w przyszłej pracy.

Dlatego nic dziwnego, że nauka języków obcych wiedzie prym wśród wybieranych przez dzieci i rodziców zajęć dodatkowych. Często jednak okazuje się, że nauka w szkole oraz na dodatkowych zajęciach nie jest efektywna. Bardzo częstym problemem wielu dzieci, ale także dorosłych jest niezła znajomość gramatyki i słownictwa ale kompletna nieumiejętność stosowania tej wiedzy w praktyce. Remedium na ten problem mogą być obozy językowe.

Tak zwana blokada językowa często powoduje, że mimo zasobu słów wystarczającego do swobodnej komunikacji, unikamy używania języka obcego. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są obozy językowe. Szukając jednak odpowiedniej oferty wyjazdu, na którym nasza pociecha rozgada się na przykład po angielsku, zwróćmy uwagę na kilka ważnych spraw. Więcej na https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Dowiedzmy się jakie są proporcje zajęć językowych do zwykłych aktywności rekreacyjnych oraz sprawdźmy jaką metodą pracują lektorzy. Nadmiar zajęć może zniechęcić ,dziecko do tej formy wypoczynku, nie zapominajmy, że są to wakacje, ich niedobór – nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Ideałem jest, jeśli firma organizująca wypoczynek połączony z nauką języka obcego wypracowaną, sprawdzoną metodę. Poza zajęciami teoretycznymi, które przybliżą np. gramatykę najważniejsze jest stwarzanie wielu sytuacji, w których uczestnicy są niejako zmuszeni do używania języka obcego. Najprościej takie sytuacje stworzyć na wyjazdach zagranicznych, gdzie język, którego się uczymy jest językiem miejscowym. Możliwe to jest także w Polsce lub krajach, gdzie miejscowy język jest inny. Wówczas w programie powinny się znaleźć konkretne aktywności, w których wykorzystywany jest pożądany język – na przykład gry terenowe, wycieczki z netive speaker’em, czy inne aktywności, które automatycznie wymuszają używanie obcego języka.

Next Topic:

More from category

Witaj, świecie!

Witaj w sieci blogx.pl. To jest Twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij blogowanie! No [Read More]

Interesting Sites

    Archives